Najlepsi uczniowie w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018 »« Dzień Wszystkich Świętych

Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Biel to niepokalanie i uczciwość. Czerwień – odwaga i waleczność. Barwy narodowe nosimy z dumą od wieków. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli, i tym, którzy żyją obecnie.

W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Główna część uroczystości odbyła się w Kościele Parafialnym M.B. Wspomożenia Wiernych. Piękną oprawę uświetniającą całą uroczystość zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna i Kompania Honorowa Karpackiego Oddziału Straży Granicznej – Patrona naszej szkoły. Obchody rozpoczęte zostały mszą świętą koncelebrowaną przez kapelana Straży Granicznej ks. płk. Andrzeja Guta i Proboszcza Parafii, ks. Dziekana Stanisława Porębskiego. Po mszy św. okolicznościowy program artystyczny przedstawiła młodzież. Kulminacyjnym punktem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów i Orkiestry Reprezentacyjnej KOSG, przyjęty owacją publiczności na stojąco. Po zakończeniu części artystycznej i wystąpieniach dyrektora i gości uczestnicy obchodów udali się pod pomnik Grunwald, gdzie w asyście Warty Honorowej i hejnalistów KOSG, złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów.

15 November 2017 at 19:12
Leave a Reply or trackback